‘Pop tunes’

Maleriet, udført med transparent og gennemfarvet akvarel, fanger essensen af nostalgi og transporterer beskueren tilbage til en mere sorgløs tid. Kunstværket byder på en humoristisk, men alligevel elegant skildring af en cola flaske og et kassettebånd, som er centralt placeret på en drømmende lyserød sky. I baggrunden ses et mønster inspireret af vintage tapet, hvilket tilføjer en ekstra dimension af retro charme.
Den surrealistiske stil giver maleriet en unik visuel appel, der kombinerer det hverdagslige med det fantastiske. De klare og levende farver i akvarellen fremhæver de ikoniske objekter og skaber en stærk følelsesmæssig forbindelse til barndommens simple glæder.

Billedet sælges ikke indrammet.
Dimensioner; 40,6 x 30,5cm (papirets størrelse)

‘Pop tunes’

Hvor er varen: Horsens
Forsendelse: Gratis levering
Varens stand: Ny
Din pris: 2.000,00 kr.
Normal pris:5.000,00 kr.

Spar 60%

Betingelser: ny

2 Dage

Vi holder dig opdateret om denne auktion

‘Pop tunes’

Hvor er varen: Horsens
Forsendelse: Gratis levering
Varens stand: Ny
Din pris: 2.000,00 kr.
Normal pris:5.000,00 kr.

Spar 60%

Betingelser: ny

2 Dage