Jan Klein, olie på lærred

Mixed medie olie på lærred 35×45 cm af Jan Klein.

Leveres gratis på Sjælland, og der kan aftales en pris for levering andetsteds.

Hvem er Jan Klein:

Jan Klein er født 1951 og opvokset i København. Han er autodidakt kunstner, der allerede fra en ung alder udviklede sit unikke talent inden for tegning og maling.
Han var for år tilbage en af de bedst sælgende kunstnere i Danmark inden for sin genre. Hans værker har været på utallige udstillinger og gallerier i hele landet.
Jan Kleins værker er en sammensmeltning af streetart og popart.

Jan Klein, olie på lærred

ved Jan Klein 0 orders

Hvor er varen: Islandsbrygge, Kbh
Forsendelse: Beskrevet i beskrivelsen
Sælgertype: Forhandler
Varens stand: Ny
Startpris / budpris: 12.000,00 kr.

Normal pris:32.000,00 kr.

Betingelser: ny
Sælger type: dealer

Vi holder dig opdateret om denne auktion

Jan Klein, olie på lærred

ved Jan Klein 0 orders

Sælgertype: Forhandler
Varens stand: Ny

Normal pris:32.000,00 kr.

Betingelser: ny
Sælger type: dealer

Hvem er Jan Klein: