Finn Pedersen Olie 90×110 cm

Finn Pedersen var en dansk Cobra inspireret kunstner. Født på Bornholm i byen Klemensker i 1944 og død i 2014. Malerierne afspejler refleksioner over hans oplevelser i hverdagen på Nørrebro, hvor Finn boede det meste af livet.

Signeret af Finn Pedersen på bagsiden.

Ridser ses på rammen.

Finn Pedersen Olie 90×110 cm

ved Nicolas Wulf 0 orders

Hvor er varen: Vedbæk
Varens stand: Brugsspor
Din pris: 4.000,00 kr.
Normal pris:7.000,00 kr.

Spar 43%

Betingelser: brugsspor

2 Dage

Vi holder dig opdateret om denne auktion

Finn Pedersen Olie 90×110 cm

ved Nicolas Wulf 0 orders

Hvor er varen: Vedbæk
Varens stand: Brugsspor
Din pris: 4.000,00 kr.
Normal pris:7.000,00 kr.

Spar 43%

Betingelser: brugsspor

2 Dage

Ridser ses på rammen.